Красногорівчани у Дрогобицько-Самбірській єпархії

  • Дата публікації: ср, 2017-07-26 12:20
Novokalynivska OTH, PTsU m. Novyi Kalyniv

24-25 липня 2017 року на запрошення архиєпископа Дрогобицького і Самбірського Якова 60 дітей з м. Красногорівка Донецької області у супроводі своїх вчителів відвідали Дрогобицько-Самбірську єпархію Української Православної Церкви Київського Патріархату. Відпочинок на Львівщині під час літніх канікул для юних красногорівчан – можливість хоч на деякий час забули про війну, про обстріли їхнього міста, яке розташоване у безпосередній близькості до лінії розмежування. Організатору усіх запланованих для гостей екскурсій, секретарю єпархії протоієрею Андрію Безушкові, допомагали голова єпархіального відділу у справах сім’ї і молоді отець Ігор Ткачів із Борислава й отець Петро Потоцький із Трускавця.

24 липня гості прибули на Дрогобиччину, побували у м. Трускавць, скуштували славнозвісної мінеральної води «Нафтуся». Завдяки екскурсоводу Туристично-інформаційного центру п. Руслані близькою і зрозумілою школярам із Красногорівки стала мала батьківщина Івана Франка. Краєвиди Дрогобича з вежі ратуші, мандрівка забрукованими вуличками древнього міста, огляд цікавих історичних місць, зокрема, костелу св. Бартоломея, вілли Яроша, дерев’яного храму Воздвиження Чесного Хреста, – лише невеликий перелік пам’яток, про які згадуватимуть гості. Із неабиякою цікавістю діти спостерігали за технологічним процесом виварювання солі на старовинному місцевому підприємстві і навіть спробували її на смак.

Завершальним місцем екскурсії у Дрогобичі стала церква святого Юра – пам’ятка дерев’яної архітектури кінця XV – початку XVI століть, внесена до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ночували красногорівчани у рідному селі Івана Франка. У Нагуєвичах активний відпочинок діткам допомогли організувати священики єпархії – о. Ігор Ткачів та Іоан Альмес з Підбужа. Наступного дня, після молитви у храмі свт. Миколая Чудотворця (отці відслужили Акафіст “Слава Богу за все”), після ознайомлення з минулим і сьогоденням церкви о. Іоан Альмес звернувся до дітей з повчальною проповіддю. Потім усі вирушили до цілющого джерела «Ярина», де отець Андрій розповів історію цього святого місця. Гостям провели цікаву екскурсію до музею Івана Франка. У передобідній час діти взяли участь у конкурсі малюнків на асфальті, присвяченому казкам Івана Франка (організувала екскурсовод музею п. Любов Плюйко).

Після обіду донеччани поїхали на Самбірщину. У с. Кульчиці (батьківщині гетьмана Петра Сагайдачного і героя Відня Юрія Кульчицьного) директор музею Петра Сагайдачного Богдан Сидор радо зустрів гостей у центрі села біля пам’ятника гетьманові й особисто розповів про цікаві сторінки історії рідного краю та життя славетних земляків. Перед від’їздом до Львова діти побували у наймолодшому місті України – у місті авіаторів та бойової слави – у Новому Калинові. Завдяки злагодженій співпраці єпархіального відділу духовно-патріотичного виховання єпархії та командування військової частини 12-ї окремої авіаційної бригади армійської авіації дітям організували оглядини військового аеродрому зі сучасною авіаційною технікою – вертольотами, які й зараз допомагають захищати Україну. Допомагали їм місцеві військові священики-капелани – благочинний Самбірського району о. Микола Бухній (м. Самбір) і голова єпархіального відділу духовно-патріотичного виховання о. Ярослав Фабіровський (м. Новий Калинів).

Після завершення екскурсії гості завітали до меморіального комплексу Бойової Слави, що розташований біля храму святого рівноапостольного великого князя Володимира, де віддали шану усім, хто загинув за рідну землю, виконуючи свій військовий обов’язок.

На завершення перебування красногорівчан на теренах Дрогобицько-Самбірської єпархії отці побажали донеччанам Божого благословення. Разом з вчителями діти радісно подякували за гостинність й навзаєм запросили усіх в гості. 

Нехай Боже благословення й мир Неба буде над Україною!

Прес-служба Дрогобицько-Самбірської єпархії