СВЯТО СІМ'Ї В НОВОКАЛИНІВСЬКІЙ ОТГ

  • Дата публікації: пт, 2018-12-21 19:51
  • Публікує: infonvkotg
Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku

У передчутті Нового року та Різдва Христового

Свято сім’ї об’єднало жителів Новокалинівської ОТГ

Кожен, хто 18 грудня завітав  в обідню пору на площу Авіації, що перед адмінбудинком  Новокалинівської міської ради, поринув в атмосферу Різдвяно-новорічних свят. Тут хотілося бути не лише завдяки тому, що звучали мелодії на Різдвяну тематику, колядками запрошував директор міського Народного дому Володимир Вачинич, а й вабили гарно прибрані прикрасами, здебільшого ручної роботи, ялинки та стенд з побажаннями “Веселих свят”, можна було сфотографуватися з Миколаєм, а ще й тому, що кожен із навчальних закладів представив на Різдвяній ярмарці домашню випічку та  різноманітні вироби, які радо розкуповували не лише жителі міста.  З цього розпочалося  Свято сім’ї, до організації якого долучилася Львівська Освітня Фундація. За словами  керівника проектів та програм згаданої Фундації Анни Решетник, Львівська облдержадміністрація   рекомендувала Новокалинівську міську раду та ще чотири ОТГ області для участі у проекті “Впровадження реформи ДІ” у п’яти  пілотних ОТГ Львівщини. Зараз триває реформа деінституалізації, що передбачає зміну системи інституційної опіки та виховання – це реформування інтернатної системи, оскільки у жодній розвиненій країні світу не існує інтернатів у такому вигляді, якими вони є зараз у нас. Їх закриття (трансформація) має стати наслідком цієї реформи, а не її метою. Дослідження, наприклад, у Словаччині, показали, що з усієї сукупності  батьків у кризі: 35 відсотків – з тих чи інших причин не можуть дбати про своїх дітей, 14 – не хочуть дбати і 51 – не знають, як це робити, тому там реформа ДІ розпочалася із поділу великих інтернатних закладів на менші блоки із подальшим переформатуванням їх в Родинні доми, бо дитина, яка ніколи не бачила моделі сім’ї, не зможе відтворити її в майбутньому.

На даний час в Україні, зі слів  Анни Решетник, 106 тисяч дітей виховується в інтернатах при живих батьках і лише 6 тисяч – круглі сироти. 40 відсотків тих, хто в них потрапляє, народжені від батьків, які також у них виховувалися. Тому  і прийнято рішення на рівні України, аби до 2026 року  інтернатів, як таких, не існувало.

Анна Решетник акцентувала увагу на тому, що представники громади можуть закумулювати невеликий ресурс (навіть речами, не обов’язково коштами) і підтримати одну чи дві родини. Це дасть змогу родині розуміти свою відповідальність перед громадою, але також відчувати підтримку зі сторони сусідів.

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_35.JPG  

Власне мета даної реформи – створення соціальних послуг у громадах у відповідності до потреб кожної з них.

У серпні з ініціативи Львівської освітньої фундації відбулася стратегічна сесія за участю представників 5 громад з метою визначення видів послуг для кожного з учасників. Тож  згадане свято було організовано Фундацією разом з адміністрацією Новокалинівської ОТГ для того, аби розповісти її жителям про проект  та важливість підтримки сімей. Якщо у громаді є діти з інвалідністю, то обов’язково має працювати фізтерапевт, дефектолог, реабілітолог, тобто фахівці з соціальної роботи. Про це йшлося на зустрічі з жителями міста під час обговорення теми добросусідства та важливості взаємопідтримки у громаді. 

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_34.jpg Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_37.jpg

В Новокалинівському опорному закладі ЗСО для дітей проводились майстер-класи з розпису пряників з Tsyupka Julia, з квілінгу з Поліна Зірка,  декорування ялинкових прикрас від Dzvinka Stetsuniak та Соціальна Майстерня WoodLuck, фото майстер-клас від Олена Костюк, відливання декоративних свічок з майстринею із Самбірського району п. Марією. А для батьків Ірина Королець провела психологічний тренінг. Батьки отримали різні консультації з виховання дітей. З Anna Reshetnyk цікаво пройшло обговорення реформи ДІ та принципів добросусідства. Зустріч у форматі “Світове кафе” передбачала обговорення сильних та слабких сторін громади.

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_43.jpg Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_44.jpg

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_39.jpg Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_52.jpg

У приміщенні Народного дому виступив у рамках “Свята сім’ї” гурт з м. Львова “Малдіви”.

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_14.jpg  Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_15.jpg

Даний проект здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

За словами секретаря Новокалинівської міської ради Ярослави Каркач, нею особисто було написано проект “Спорт – запорука здоров’я. Розвиток спортивної інфраструктури Новокалинівської ОТГ”, який було подано у Львівську Освітню Фундацію, куди  надійшли також проекти від ще чотирьох  ОТГ, але виграла – Новокалинівська, тож у першому кварталі  даний проект, який передбачає облаштування двох тренажерних залів, почнуть впроваджувати. Ці зали планують обладнати у приміщенні  Новокалинівського ВУЖКГ. Спершу  там проведуть реконструкцію. На реалізацію цього проекту спів фінансування надійде з Львівської Освітньої Фундації, міської ради та кошти, вилучені  під час  Різдвяної ярмарки. Її учасників та всіх присутніх привітав Новокалинівський міський голова Богдан Юзвяк, наголосивши, що Новий Рік і Різдво є дуже бажаними, а передує їм День Святого Миколая, коли усі - в очікуванні подарунків і дива. Тож хай  цим дивом буде мир в Україні і в кожній домівці жителів громади. Він побажав усім святкового настрою, аби здоровими росли діти  та щасливими були Новий рік і Різдво.

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_1.JPG Bohdan Yuzviak_Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_1.jpg

А потім, як і личить першій особі  ОТГ,  підходив до столів з виробами та випічкою й також щось купував. На одному із столів Корналовицького НВК (директор Галина Ковальчук), де були ялинкові прикраси, виготовлені з матеріалів, що використовуються для побутових потреб; прикраси на двері, за словами вчителя образотворчого мистецтва і трудового навчання у початкових класах Наталії Беци, керівник громади придбав ялинкову прикрасу.

Bohdan Yuzviak_Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku.jpg  Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_12.JPGNovokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_29.jpg   Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_28.jpg

 Вчитель трудового навчання того ж закладу Богдан Гарасим представив композицію, в якій головний персонаж - Святий Миколай, поруч з яким куля, що асоціюється з планетою  земля, ялинка і мішок з подарунками; крім того, тут можна було придбати дерев’яні мечі, підставки під гаджети, які виготовили учні 5-9 класів.

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_24.JPG

Учні 1-9 класів Гординянської СЗШ І-ІІ ст. готувалися до свята під керівництвом педагога-організатора Ніни Кос  та класних керівників, -  розповів директор школи Іван Совінський. Ніна Миронівна сказала, що найшвидше “пішов з молотка” гачкований ангелик, який коштував 120 гривень.

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_16.JPG   Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_6.JPG

Також їхня школа представила різдвяну випічку, а це пампушки (вартість одного вісім грн.) та медівники по 5 грн.; вироби з шишок, підсвічники, Різдвяні віночки, різні композиції та прикраси на ялинку. Все це коштувало від 3 до 100 гривень.

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_32.jpg Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_23.JPG

Новокалинівський опорний заклад (директор – Оксана Бобак) увазі відвідувачів ярмарки представив випічку, а також  вироби з фанери - іграшки на ялинку, віночки з сіна, декоровані свічки, підсвічники та інші  речі, створені руками учнів 5-9 класів під керівництвом вчителів трудового навчання: Оксани Брунарської, Оксани Гуцько, Галини Романів та вчителя образотворчого мистецтва Марії Вахів. Якщо попереднього року були одні вироби, то цьогоріч – зовсім інші. Їх вартість становила від 20 до 50 гривень.

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_21.jpg  Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_5.JPG

Познайомилася з учнями 7-Б класу Олександром Техом та Петром Торчиновичем, які презентували власноруч виготовлених оленів. Розповіли, що вирізали їх з фанери лобзиком, а потім пофарбували у білий колір, затративши на це по півгодини.

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_4.JPG  Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_7.JPG

Придбавши ангелика, повішала його на міську ялинку Ярослава Каркач.

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_33.JPG  Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_13.jpg

                                                                                                                                                                                               Ірина Попіль та Ірина Заріцька пригостили усіх присутніх теплим чаєм.

Жителі Новокалинівської ОТГ щиро вдячні ГО “Львівська освітня фундація” та усім, хто долучився до організації свята. Всім було цікаво і весело.

28 дітям з інвалідністю Новокалинівської ОТГ Благодійний фонд “Надія Самбірщини” вручили солодощі.

Кожен повертався додому окриленим, бо свято змусило відкрити серце доброму настрою і сподіванням, що нас попереду чекають  щасливі миттєвості відвідин Святого Миколая та  зустрічі Нового року і Різдва.  Нехай усі діти будуть здоровими і щасливими!!!                                                                                          Марія Пукій, фото автора.  

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_.JPG Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_10.JPG

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_11.jpg Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_17.JPG

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_18.JPG Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_19.jpg

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_20.jpg Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_22.JPG

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_25.jpg Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_26.jpg

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_31.jpgNovokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_38.jpg

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_40.jpg Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_41.jpg

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_42.jpgNovokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_45.jpg

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_46.jpg  Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_47.jpg

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_48.jpgNovokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_51.jpgNovokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_49.jpg Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_50.jpg

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_53.jpg Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_54.jpg

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_55.jpg Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_56.jpg

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_59.jpg Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_8.JPG

Novokalynivska OTH, Sviato simi, 18.12.2018 roku_9.jpg